Yücelen Hospital Ortaca
 
 
Yücelen Çağrı Merkezi
Germany
 
Yücelen Hastanesi Muğla
 
 
Yücelen Haberleri
AŞAĞI
YUKARI
ÜYE İŞLEMLERİ
 
Şifremi Unuttum | Yeni Üye
Değerli Ziyaretçimiz!
Web sitemizin tüm olanaklarından
faydalanmak için lütfen üye olunuz.

 
 
Sağlık Makaleleri
HORLAMA TEDAVİ YÖNTEMİ
Horlama Artık Etkili ve Hızlı Bir Yöntemle Tedavi Edilebiliyor…

Horlama Tedavisinde radyo cerrahi ile ilgili sıkça sorulan sorular:

Radyo Cerrahi Nasıl Çalışır ?

Radyo cerrahi yüksek frekanslı ve düşük ısılı radyo dalgalarının damak ve küçük dile uygulanması işlemidir. Biz “ radyo dalgaları ” terimini kullanıyoruz. Çünkü kullanılan frekans kısa dalga radyonunkinden yüksek ve televizyonunkinden düşüktür. Radyo cerrahi ile horlama tedavisinde yumuşak damağa ve küçük dile mikro fiber ile kaplı elektrod ile çok hassas düzgün ve nazik girişimler yapılır. Sadece elektroda temas eden hücreler etkilenir.

Horlama tedavisinde Radyo Cerrahinin lazer ile kıyaslaması nedir?

Horlama tedavisinde kullanılan lazerli tekniklerde oluşan aşırı ısı nedeniyle dokularda yanma meydana gelir ve bundan ötürü operasyon sonrası iyileşme süresi uzundur ve ağrılı geçer.

Horlama Neden Olur?

Horlama Solunum yolundaki sarkık dokuların uyku sırasında gevşemesiyle meydana gelen vibrasyondan olur. Horlama çoğunlukla yumuşak damak ve küçük dilin vibrasyonu sonucudur. Ayrıca dil, bademcikler, geniz eti ve tıkanmış burun kanalı da horlamaya sebep olabilir.

Radyo cerrahi işleminden sonra hastanede kalmak zorunda mıyım?

Hayır, Radyo cerrahi işlemi; uygulaması birkaç dakika sürer. İşlem öncesi lokal anestezi uygulanır ve işlem sonrası nadiren kanama görülebilir. İşlemden sonra bir süre gözlem altında kaldıktan sonra hastaneden ayrılabilirsiniz.

Bir hasta olarak radyo cerrahi bana ne ifade ediyor? Üstünlükleri nelerdir?

Radyo cerrahi minimal veya hiç yara, şişme, iz veya diğer komplikasyonlar olmadan mükemmel ve tutarlı sonuç demektir. Artıca radyo cerrahi etkili ve naziktir iyileşme süreci çok kısa sürelidir ve çok az ağrılıdır.

Radyo cerrahinin benim için uygun olduğunu nasıl bilebilirim?

Eğer sıkça ve yüksek sesle horluyorsanız ve de tıkayıcı nefes alma sorununuz yok ise iyi bir adaysınız. Doktorunuza danışınız. Doktorunuz bazı test ve muayenelerden sonra radyo cerrahinin size uygun olup olmadığına karar verecektir.

Kaç seans işleme ihtiyacım olacak?

Bu hastadan hastaya değişebilir. Her bir tedavi horlamayı belli oranda azaltır. Tedavi istenen sonuç elde edilene dek sürdürülür ve daha fazla iyileşme sağlanamadığı aşamada durdurulur.


Radyo Cerrahi ile ilgili

Horlamanın çok kısa sürede etkili ve kolay yolla tedavisi
Eğer horluyorsanız veya horlayan birisi ile yaşıyorsanız, rahat ve kesintisiz bir uykuya sahip olamamanın zorluğunu bilirsiniz. Yetişkinlerin yarısı arada sırada, dörtte biri ise sürekli horlar ve horlama yaşlandıkça artar.

Horlamanın yarattığı tek sorun maalesef uykusuz geceler değildir. Horlama uykunun seyrini bozar ve ertesi gün kendinizi yorgun hissedersiniz, işinizde ve araç kullanırken konsantrasyonunuz bozulur. Bazı durumlarda ise horlama uyku sırasında solumanın bir saat içerisinde bir çok kez ve tamamen durduğu uyku apnesi kaynaklı da olabilir.

İyi Haber:
Horlamanın tedavisi için yeni ve etkili bir yönteme geçilmiştir. Bu yöntem Radyo Cerrahidir. Radyo Cerrahi, yumuşak damak ve küçük dile uygulanan yüksek frekans ve düşük ısılı bir yöntemdir ve horlamayı azaltır veya tamamen ortadan kaldırır. Dokuda oluşan hasarlar çabucak iyileşir ve hissedilen ağrı çok azdır.

O halde; neden uykusuz bir gece daha yaşayacaksınız ki?

Derhal doktorunuzdan horlamanıza radyo cerrahi ile son vermesini isteyin.

Yücelen Hastanesi KBB SERVİSİ

AŞAĞI
YUKARI
 
 
Check-Up Programlarımız | Tanıtım Filmlerimiz | Servislerimiz | İnsan Kaynakları | Yönetim
 
© Yucelen Hospital 2010 Tüm Hakları Saklıdır
 
Designed by: Gündaş Reklam